Czytamy najmłodszym

W dniach 9 i 12 czerwca połączone siły Klubu Buszujących w Półkach i Samorządu Uczniowskiego odwiedziły grupy „zerówkowe” z naszej szkoły. Zachęcając najmłodszych do sięgania po książki, gimnazjaliści zaprezentowali humorystyczne wierszyki „łamiace języki”, wspólnie z dziećmi odśpiewali kilka piosenek, a na koniec obdarowali wszystkich własnoręcznie zrobionymi, niepowtarzalnymi zakładkami do książek. Nie mogło również zabraknąć balonów, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Sądząc po ich zadowolnonych minach, jesteśmy przekonani, że to nie będzie nasze ostatnie spotkanie.
BAL GIMNAZJALNY 2017

BAL GIMNAZJALNY

3 czerwca odbył się bal gimnazjalny, uczniów naszej szkoły. Rozpoczął się polonezem w wykonaniu trzecioklasistów, którzy podczas wielu prób opanowali układ do perfekcji. Nie zabrakło też niespodzianek! Niemałym zaskoczeniem był występ przygotowany skrupulatnie przez chłopców, którzy specjalnie dla dziewcząt, wykonali  taniec zainspirowany baletem. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale i jednogłośnie stwierdzili, że było to piękne pożegnanie z naszą szkołą. Chwile spędzone tam, na pewno pozostaną na długo w pamięci zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
KONKURS RECYTATORSKI „MÓJ ULUBIONY WIERSZ”

Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum „oswajali” poezję, prezentując swój ulubiony wiersz. Tematyka utworów była zróżnicowana, większość z nich wychodziła poza kanon szkolny. Wysoki poziom interpretacji zaskoczył jury – p. Annę Górecką, p. Dorotę Wronkę i p. Annę Judin – Bojarczuk.

Laureatami zostali:
I miejsce – Sandra Szymbor III a i Estera Wardak Id;
II miejsce – Oskar Regec II c i Dominika Kamińska II b;
III miejsce – Kuba Sowa I b i Natalia Mitrus II c.

W konkursie udział wzięli ponadto: Krzysztof Grabowski, Krystyna Poźniakow, Oliwia Żuchowska, Hubert Kusyk, Aleksandra Wołos, Szymon Czuba, Agata Gajowiak, Julia Zub, Wiktor Rybiński.

Nagrody i dyplomy ufundowała Rada Rodziców, konkurs zorganizowały p. Alina Knap i p. Edyta Gwarda. Gratulujemy i zapraszamy za rok.
XV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki"

W dniu 7 czerwca 2017 roku odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Od tabliczki do różniczki"  zorganizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Łęcznej  pod patronatem Starostwa  Powiatowego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań  matematycznych gimnazjalistów, umożliwienie uczniom klas pierwszych i drugich systematycznego sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych w porównaniu z rówieśnikami powiatu.

W tegorocznej edycji konkursu "Od tabliczki do różniczki"  wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, Gimnazjum nr 2 w Łęcznej, Gimnazjum Publiczne w Ludwinie, Gimnazjum w Puchaczowie, Gimnazjum w Spiczynie, Zespół Szkół  nr 1 w Milejowie, Gimnazjum Publiczne w Cycowie.  W konkursie udział wzięli: Oliwia Żuchowska – IC, Dawid Oleszek –IA,  Kacper Antończak - ID, Nikola Brzyska – IIA, Aleksandra Wołos - IIC, Aleksandra Bicz - II C. Laureatem konkursu została  Aleksandra Bicz i  zajęła III miejsce w pionie klas drugich. Gratulujemy.

Uczniów przygotowywała do konkursu p. Monika Olszewska i Marzena Olesiuk.
DZIEŃ DZIECKA W HOLLYŁÓDŹ

1 czerwca wczesnym rankiem klasy I a, I b i I c pod opieką p. Moniki Olszewskiej, p. Edyty Gwardy, p. Anety Lipińskiej oraz p. Beaty Dec udały się na dwudniową wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu było Muzeum Animacji SE-MA-FOR, w którym powstało ponad 1400 filmów, w tym nagrodzony Oskarem, obejrzany przez nas w skupieniu  „Piotruś i wilk”. Wyczekiwaną atrakcją była wizyta w Experymentarium –  discovery center, w  którym nauka nie ma tajemnic. Każdy z nas mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Mogliśmy zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu a nawet poczucie humoru. Najnudniejsze teorie stały się dla nas interesujące. Następnie, ubrani w specjalne kamizelki, przenieśliśmy się na pole gry. Arena skryta była w tajemniczym półmroku, nasączona mgłą, przypominała labirynt. Rozgrywce towarzyszyły efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Naszą bronią były laserowe karabiny. Po zakończeniu bitwy poznaliśmy wyniki indywidualne oraz grupowe – były one nie lada zaskoczeniem. Wieczór spędziliśmy w największym centrum handlowym Europy, czyli w Manufakturze.
ŻAŁUJ, ŻE CIĘ Z NAMI NIE BYŁO!

W dniach 23-24 maja odbyła się wycieczka szkolna w której uczestniczyły klasy 1D, 2C i 3C.

Pierwszego dnia z uśmiechem na twarzy  pojechaliśmy z pełnym humoru przewodnikiem - panem Mirkiem do Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy afrykanarium. Prosto stamtąd wyruszyliśmy do Czech. Przed samą granicą zjedliśmy obiadokolację w restauracji „Kosmos” Cały następny dzień spędziliśmy w przepięknej Pradze z przesympatycznym przewodnikiem i jego gałązką. Na samym początku zobaczyliśmy stare miasto, Ratusz z zegarem astronomicznym, a następnie Hradczany, czyli kompleks budowli zamku królewskiego, bazylikę św. Jerzego, słynną Złotą Uliczkę, katedrę św. Wita, ogrody królewskie  i Hrad, gdzie przy okazji zobaczyliśmy wjazd… Odwiedziliśmy też Male Strane i przechodziliśmy przez Most Karola.
XXXIV Turnieju Wiedzy o Łęcznej

Uczniowie gimnazjum nr 2 wzięli udział w tegorocznym XXXIV Turnieju Wiedzy o Łęcznej:
Karolina Stadnik - kl. I d
Nikola Januszek - kl. I c
Marta Winiarska - kl. II c
Jan Pelica -  kl. III a
Sandra Szymbor - kl. IIIa

Do finału zakwalifikowały się Karolina Stadnik, Marta Winiarska i Nikola Januszek

II miejsce w Turnieju zdobyła Marta Winiarska, a Karolina Stadnik III miejsce. Gratulujemy!!!

31 maja wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Łęczna i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej.