Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach od 19 do 21 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin w klasie trzeciej obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Składa się z trzech części: ‎
1.    humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2.    matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3.    z języka obcego nowożytnego.‎
Misterium Paschalne 2017

Misterium Paschalne

12 kwietnia nasza społeczność uczniowską zaproszono do obejrzenia Misterium Paschalnego pt. Tajemnice Krzyża. Rozważania dotyczące Zmartwychwstania Pańskiego, znaczenia i symboliki Krzyża w naszym życiu przygotowali uczniowie klasy II c pod kierunkiem p. Marioli Kozioł.

Po programie Dyrektor Zespołu Szkół  Sławomir Winiarski złożył życzenia świąteczne wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.
WARSZTATY WIELKANOCNE Z KLUBEM YOLO 2017

WARSZTATY WIELKANOCNE Z KLUBEM YOLO

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, ma ono bogatą tradycję. W celebrowanie tych barwnych obrzędów włączyli się chętni gimnazjaliści. Podczas warsztatów ozdabiali pisanki, które następnie umieszczali w przystrojonych koszyczkach. Wspólnie spędzony czas wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Materiały wykorzystane do tworzenia ozdób ufundowała Rada Rodziców.
X edycja Konkursu Biblijnego „Biblia – Księga Życia”

Gratulujemy sukcesów odniesionych w X edycji Konkursu Biblijnego uczniom:

• Patrykowi Jakubczakowi z klasy II c za zajęcie III miejsca ( 87% )
• Jankowi Pelicy z klasy III a za wyróżnienie ( 80 % )

Uroczyste podsumowanie konkursu z rozdaniem nagród i dyplomów odbyło się w piątek 7 kwietnia 2017 roku w gimnazjum nr 11 w Lublinie.

Uczniów przygotowała p. Mariola Kozioł.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Łęcznej

Po raz trzeci w naszym mieście obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
4 kwietnia na Placu im. Tadeusz Kościuszki grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w imprezie zorganizowanej przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży SIGNUM. Zespół taneczny w składzie: Eliza Cieniuch, Monika Budzyńska, Kacper Trębacz reprezentował nasze gimnazjum w części artystycznej imprezy.   Celem przewodnim tego przedsięwzięcia było budowanie postaw obywatelskim i poszerzenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Podczas obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zgromadziło się wielu mieszkańców Łęcznej i okolic.

Zespół do spraw integracji
Sukcesy naszych recytatorów

23 marca w centrum Kultury w Łęcznej odbyły się  Eliminacje gminne z XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów PRZEBUDZENI DO ŻYCIA.
Do zmagań konkursowych  przystąpiła siedmioosobowa ekipa  naszych uczniów, którzy wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1 w Łęcznej i Gimnazjum  w Zofiówce walczyli o pięć nominacji do etapu powiatowego konkursu.

KONKURS MITOLOGICZNY

„Wśród bogów, herosów, bohaterów greckich”

17 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny, wzięło w nim udział 22 uczniów z klas I - III naszego gimnazjum. Wszyscy wykazali się rozległą wiedzą i znajomością tematu. Najlepiej poradziła sobie z konkursowymi pytaniami uczennica kl. III a – Sandra Szymbor. Drugie miejsce zajęła Krystyna Poźniakow z klasy I c, trzecie Karolina Partyka z I b i Mateusz Brzyski z I d. Wśród wyróżnionych znaleźli się: