XI Dzień Integracji

Dnia 07.06.2017 r. odbył się XI Dzień Integracji. W tym roku przebiegał pod hasłem ,,Zapisane w pamięci”. Impreza Dzień Integracji 2017 współfinansowana była przez Urząd Miasta w Łęcznej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży FORTITUDO oraz Zespół  Szkół Nr 2 w Łęcznej.

Celem tego przedsięwzięcia była promocja dziedzictwa kulturowego Łęcznej i jej okolic także odkrywanie,  rozwijanie talentów dzieci i młodzieży oraz promowanie idei integracji i wolontariatu. Swoja obecnością zaszczycili naszą szkołę przedstawiciele wielu szkół z powiatu łęczyńskiego a także Gimnazjum nr 11 z Lublina. Zabawę rozpoczął i zakończył zespół ,,V2” w składzie: Filip Kwieciński, Katarzyna Gładosz, Daniel Roślik, Michał Galant, Maciej Kwieciński.  Michał Grzegorczyk. Byli to młodzi uczniowie Szkoły Muzycznej - Yamaha w Łęcznej. Zostali   przygotowani przez Pana Tomasza Gładosza. Podczas Dnia Integracji uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności wokalne, taneczne i teatralne.

W ramach imprezy ogłoszone zostały konkursy plastyczny i literacki.
W konkursie plastycznym najwyżej ocenione zostały następujące prace:
  • Uczniów z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie. Praca wykonana została pod kierunkiem Pani Małgorzaty Domańskiej i Pani Katarzyny Kondrackiej.
  • Laury Bancerz z Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy.  Laura wykonała swoją pracę pod kierunkiem Pani Barbary Dorożyńskiej.
  • Moniki Kuczyńskiej, Joanny Dudek, Weroniki Regec z  klasy VA  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej. Dziewczęta pracowała pod kierunkiem Pani Wiesławy Grzegorczyk.
  • Amelii Szpitun z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej, która wykonała pracę pod kierunkiem  Pani Danuta Kubiś.
  • Kornelii Górskiej z Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej.
  • Darii Kais  z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, praca została wykonana pod okiem Pani Bożeny Zabiegły.
  • Pauliny Solarskiej z Gimnazjum Nr 3 w Świdniku. Praca Puliny  została wykonana pod kierunkiem Pani Moniki Lechnio-Leickiej.

Natomiast w konkursie literackim wygrały następujące osoby:
  • I miejsce zajęła Karolina Kuc za swoją pracę pt.: „Legenda o mieście Łęczna” oraz Mateusz Stefańczuk za plakat o Łęcznej,
  • II miejsce - Anna Barabas za pracę pod kontrowersyjnym tytułem: „Śmierć w Łęcznej” oraz Jakub Woliński za folder o Łęcznej.
  • III miejsce-Hubert Urlich za pracę pt.: „Głos w butelce” oraz Sebastian Kościelski za wykonanie plakatu pt.: „Łęczna - najlepsze miasto”.

Nagrodzone  osoby są uczniami  Gimnazjum nr 3 w Świdniku i Gimnazjum nr 2 w Łęcznej. Do konkursu zostali przygotowani przez Panią Monikę Lechnio-Lewicką, Agnieszkę Rakuzy-Wójcik oraz Dorotę Wronkę.

Wszystkim wykonawcom,  artystom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.