Plan lekcji 2016/17

Spektakl słowno-muzyczny pt. "Nasze miasto - nasza historia"

leczna

Przypadająca 7 stycznia 550. rocznica nadania Łęcznej praw miejskich stała się w Zespole Szkół nr 2 okazją do przygotowania spektaklu słowno-muzycznego pt. „Nasze miasto - nasza historia”. Organizacja imprezy stała się ogromnym przedsięwzięciem artystycznym, organizacyjnym i technicznym. Wzięło w niej udział około 150 uczniów ze wszystkich pionów nauczania, 15 nauczycieli, rodzice, liczna rzesza pracowników obsługi i przedstawicieli organu prowadzącego.
Konkursy Wojewódzkie i Orszak Trzech Króli

Uczennica Aleksandra Bicz z klasy II C uczestniczyła  w II Wojewódzkim Konkursie Poezji Religijnej „Tu Cię spotykam …”, który odbył się dnia 16 grudnia a Zespole Szkół Ne 1 w Milejowie. Opiekun Mariola Kozioł.

Uczennica Klaudia Kudła z klasy III D brała udział w XXV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”, który odbył się 20 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Grodzka 11 w Lublinie. Opiekun Mariola Kozioł.

Dnia 6 stycznia 2017 r. już po raz piąty odbył się Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego korowodu było zawołanie św. Franciszka: „Pokój i dobro”. Aktywnie uczestniczyli w tworzeniu orszaku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marioli Kozioł.
Konkurs na prezentację multimedialną z matematyki 10.01.2017

Konkurs na prezentację  multimedialną z matematyki 10.01.2017

Na przełomie  grudnia i stycznia  odbył się  konkurs na prezentację  multimedialną z matematyki. Uczniowie  mieli do wyboru 13 tematów. Celem konkursu była m. in.:
- popularyzacja matematyki wśród młodzieży;
- promowanie technologii informacyjnej jako narzędzia przekazu;
- wdrażanie do wykorzystania technologii komputerowej w nauczaniu matematyki;
- mobilizacja młodzieży do twórczego myślenia i kreatywnego spędzania wolnego czasu;

Uczniowie mogli wykonać prezentacje multimedialne indywidualnie lub w grupach 2-3 osobowych.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 18 osób z klas I, II.

WIGILIE KLASOWE W NASZYM GIMNAZJUM

Wszystkie klasy gimnazjum na godzinach z wychowawcą lub w dzień Jasełek zorganizowały spotkania przedświąteczne. Młodzież dzieliła się opłatkiem z nauczycielami, pracownikami szkoły, życząc wesołych świąt i pomyślności w Nowym Roku. Był to czas śpiewania kolęd oraz rozmów na temat tradycji świątecznych w naszych domach.

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

15 grudnia odbyło się podsumowanie Szkolnego Dnia Profilaktyki. W tym roku wzięliśmy na warsztat aktualny problem: jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu? Uczniowie mogli wziąć udział w Konkursie Profilaktycznym w kategoriach: plakat, tekst literacki, prezentacja multimedialna/film, realizując jeden z trzech tematów:
•    Zaplątani w sieć.
•    Cyberprzemocy mówimy „nie”!
•    Czy Internet jest bezpieczny?

WYCIECZKA DO WARSZAWY 14.12.2016

WYCIECZKA DO WARSZAWY

14 grudnia uczniowie klas: I c, I a i I b pod opieką p. M. Olszewskiej, p. E. Gwardy i p. A. Lipińskiej udali się na wycieczkę do stolicy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Po drobiazgowej kontroli weszliśmy do budynku, wysłuchaliśmy ciekawego wykładu w Sali Wszechnicy Sejmowej i obserwowaliśmy obrady w galerii Sali Posiedzeń Sejmu.

Zaproszenie na spektakl pt. Nasze miasto - nasza historia
Był sobie pan, potężny pan -
tak się historia zaczyna,
zostawić chciał po sobie ślad,