Plan lekcji 2016/17

PROMUJEMY ZDROWIE 16.03.2017

PROMUJEMY ZDROWIE

W ramach promocji zdrowia 16 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie klas pierwszych gimnazjum z dietetyczką. Specjalista ds. żywienia Natur Hause przedstawiła naszym uczniom najważniejsze zagadnienia dotyczące prawidłowego odżywiania. Zwracając szczególnie uwagę na zapotrzebowanie organizmu w okresie rozwoju oraz dobór odpowiednich-zdrowych produktów żywieniowych. Wspólnie z uczniami układała przykładowe jadłospisy i proponowała zmiany żywieniowe  miłośnikom fast-foodów. Spotkanie miało na celu nie tylko zachęcić młodzież do zdrowego żywienia ale również zwrócenie uwagi rodzicom na problem nadwagi. W tym celu dzieci otrzymały stosowne broszurki.
Spotkanie zorganizował Zespół ds Promocji Zdrowia z przewodniczącą Agnieszką Kwiecińską.
Eliminacje miejsko-gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

22.03.2017 odbył się Eliminacje miejsko-gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasze Gimnazjum reprezentowali Agata Gajowiak z 2C i Bartosz Tomczak z 1D. W grupie wiekowej gimnazjów Bartosz Tomczak zajął V miejsce, Agata Gajowiak zajęła III miejsce i awansowa do etapu powiatowego. Nagrody książkowe i dyplomy  uczestnikom turnieju wręczył  Burmistrz miasta i gminy Łęczna pan Teodor Kosierski. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez gminę.
MISTRZ POPRAWNEJ POLSZCZYZNY 2017

MISTRZ POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

W naszym gimnazjum nie zapominamy  o obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Już po raz kolejny pani Beata Dec i pani Edyta Gwarda zorganizowały Szkolny Konkurs „Mistrz Poprawnej Polszczyzny”. Uczniowie zmagali się z najeżonym ortograficznymi pułapkami dyktandem oraz testem z wiedzy o języku polskim.

Mistrzami Poprawnej Polszczyzny zostały: Karolina Stadnik (I d), Aleksandra Wołos (II c) oraz Zuzanna Malinowska (III a). Na wyróżnienie zasługują: Oliwia Żuchowska (I c), Patrycja Dąbrowska (II a), Nikola Brzyska (II a), Aleksandra Żeleźnik (III b) i Patrycja Pycek (III c).

Laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8 marca 2017 w naszym gimnazjum

8 marca w naszym gimnazjum

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet męska część naszego gimnazjum przygotowała dla swoich nauczycielek i koleżanek urocze upominki i kwiaty. Choć na co dzień większości mężczyzn i chłopców niełatwo jest przyznać się do sympatii czy też szacunku do płci przeciwnej, tymi symbolicznymi gestami dają do zrozumienia, że są to tylko pozory związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie niesłusznych stereotypów i przekonań. Jako, że kobiety świetnie odczytują te emocje dzień mijał w miłej atmosferze.

Fantastyczną niespodziankę naszym dziewczynom i paniom sprawili młodzi adepci górnictwa z sąsiadującego Zespołu Szkół Górniczych. Niespodziewanie wkroczyli do naszej szkoły niosąc kosze kwiatów i wesołą muzykę. Nasi goście kolejno odwiedzali wszystkie sale lekcyjne dedykując wszystkim dziewczynom i paniom piosenki i obdarowując je wiosennymi żonkilami. Górnicze mundury, umiejętności muzyczne i wokalne zrobiły na damskiej połowie szkoły niesamowite wrażenie.  A i niejeden chłopiec zastanowił się przez chwilę, czy nie chciałby swojej przyszłości związać z górnictwem. Bo, jak mówi przysłowie „za mundurem panny sznurem”. I tak Międzynarodowy Dzień Kobiet stał się doskonałą okazją do promocji szkoły i zawodów górniczych.
Wygrany Powiatowy Turniej w Siatkówce Dziewcząt 1.03.2017

Dzień 1 marca był zwycięskim dniem dla drużyny naszych siatkarek. Uczennice z klasy 3a–sportowej pod opieką pani Agnieszki Kwiecińskiej rywalizowały z trzema drużynami z powiatu o awans do rozgrywek rejonowych. Zawody odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny z łęczyńskich gimnazjów oraz z Milejowa i Spiczyna. Po pierwszym, wyrównanym ale niestety przegranym meczu 1:2 z drużyną z Milejowa, było już tylko lepiej. Dwa pozostałe mecze nasze zawodniczki, grając bardzo widowiskowo, wygrały bez straty seta. I te zwycięstwa zagwarantowały nam I miejsce.

Noc Sportu 2017

Noc Sportu

W nocy z 24 na 25 lutego 2017 roku w godzinach od 20:00 do 6:00 uczniowie klas I a, II a i III a tradycyjnie bawili się na „Nocy Sportu”.

Tegoroczny program składał się z 2 bloków: sportowego i integracyjnego. Przez pierwsze 4 godziny uczniowie grali w siatkówkę, badmintona, piłę nożną i tenis stołowy. W drugiej części imprezy największym powodzeniem cieszyły się: „Parada Kłamców”, „Jeden z dziesięciu” i „Kalambury”. Ostatnim elementem zabawy było „Karaoke”,  które zakończyło się ok. godziny 3:00 nad ranem. Czasu na sen zostało niewiele, ale i tak większość uczniów pozostałe godziny spędziła  na rozmowach.
KONKURS „DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM…”

Walentynki to zwyczaj, który na dobre zawitał w naszym kraju. Dzień ten stanowi bowiem wspaniałą okazję, aby wyznać komuś miłość, obdarować upominkiem, czy kartką z życzeniami. Korzystając z tego, że szczególnie młodzież lubi „święto zakochanych”, nauczycielki języka polskiego - p. Monika Książek – Murawska i p. Edyta Gwarda, postanowiły przekuć zapał uczniów na „polonistyczne talary”.

Już po raz trzeci uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie literackim „Dobrze widzi się tylko sercem…”. Powstało bardzo wiele pięknych wierszy, rymowanek oraz karnetów walentynkowych. Aż 37 uczniów (14 ze szkoły podstawowej, 23 z gimnazjum) wykonało pracę na konkurs. Po długich i trudnych obradach jury wyłoniło laureatów:

Konkurs literacki
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE LITERACKIM