Plan lekcji 2016/17

Sportowe przerwy

Na przełomie kwietnia  i maja odbywał się szkolny turniej tenisa stołowego zorganizowany przez sekcję sportową Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nim udział łącznie 24-ech uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Zawodnicy grali podczas długich przerw na szkolnym korytarzu, dzięki temu nawet uczniowie mniej zainteresowani sportem z uwagą śledzili poczynania swoich kolegów i koleżanek. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a niektóre mecze okazały się bardzo zacięte i emocjonujące.
,,Ja i moje zęby” , ,,Ja i mój uśmiech”

,,
Ja i moje zęby” , ,,Ja i mój uśmiech”

16 maja uczennice klasy III gimnazjum - członkinie Szklonego Koła PCK, przeprowadziły zajęcia profilaktyczne programu ,,Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Dla klas I-III ze szkoły podstawowej przygotowano zajęcia pod hasłem ,,Ja i moje zęby” a dla starszych z klas IV-VI ,,Ja i mój uśmiech”. Celem tych zajęć było zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą na temat zębów, omówienie ich roli i funkcji a głównie zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat.
„Kolorowy świat chemii” – warsztaty chemiczne

10 maja ponownie odwiedziliśmy Wydział Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Kolejny raz mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych przygotowanych specjalnie dla nas przez Panią dr Jadwigę Stachowicz. Każdy mógł samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Uczyliśmy się, jak prawidłowo dokonywać obserwacji i wyciągać wnioski. Bardzo nam się podobał ten „kolorowy świat chemii” i mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli okazję wrócić do laboratorium.
„Gorączka złota”
Klub Yolo wspiera dzieci z najuboższych rodzin i włączył się w akcję PCK „Gorączka złota” organizowaną przez szkolne koło PCK pod kierunkiem Pani Bożeny Mieczkowskiej. „Złote pieniążki” o nominałach 1, 2 i 5 groszy możecie wrzucać do zlewek, które wystawione są w sali chemicznej.
Wycieczka w Bieszczady 26-28.04.2017

Wycieczka  inna  niż  wszystkie …

26, 27 i 28 kwietnia klasy IIB, IIIA i IIID spędziły w Bieszczadach. Program wycieczki pełen był atrakcji. Pierwszego dnia spacerowaliśmy koroną największej w Polsce zapory w Solinie a następnie wybraliśmy się na rejs po Jeziorze Solińskim. Na zakończenie dnia czekały na nas kiełbaski i ognisko. Niektórzy z nas zgłodnieli, więc hitem wycieczki okazały się własnoręcznie przygotowywane tosty oraz jajecznica z kiełbasą. Następnego dnia rano braliśmy udział w grze terenowej. Podzielono nas na dwa zespoły, dostaliśmy mapy z zaznaczoną drogą i wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów  i wyruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo… Błoto, przeprawa przez potoki… Nie wszystkim udało się dotrzeć w suchych butach, ale zabawa była przednia. Wieczorem, przy kominku, mieliśmy okazję posłuchać legend i podań pochodzących z okolic Soliny oraz nauczyliśmy się grać w kręgle. Chętni mogli się również wybrać na basen. Ostatniego dnia przeszliśmy szkolenie bieszczadnika. Każdy z nas miał okazję spróbować wspinaczki, strzelać z łuku, rzucać siekierą do tarczy oraz przejechać się segwayem.  Na zakończenie odbyły się zawody w przeciąganiu liny.

Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach od 19 do 21 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin w klasie trzeciej obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Składa się z trzech części: ‎
1.    humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2.    matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3.    z języka obcego nowożytnego.‎
Misterium Paschalne 2017

Misterium Paschalne

12 kwietnia nasza społeczność uczniowską zaproszono do obejrzenia Misterium Paschalnego pt. Tajemnice Krzyża. Rozważania dotyczące Zmartwychwstania Pańskiego, znaczenia i symboliki Krzyża w naszym życiu przygotowali uczniowie klasy II c pod kierunkiem p. Marioli Kozioł.

Po programie Dyrektor Zespołu Szkół  Sławomir Winiarski złożył życzenia świąteczne wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

Dzień integracji 2017
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DNIU INTEGRACJI 7.06.2017
pod hasłem ,,ZAPISANE W PAMIĘCI”